ITIL V3 Foundation

ITIL znacząco ułatwia zarządzanie procesami IT. Jak powszechnie wiadomo, metoda została sprawdzona i przetestowana przez największe firmy informatyczne na świecie. ITIL nie tylko poprawia jakość funkcjonowania działów i firm w obszarze IT, ale i pozwala dostarczać usługi informatyczne na najwyższym poziomie i obniżyć koszty.

Znajomość ITIL jest niezwykle pożądaną umiejętnością na rynku pracy. Z tego też powodu, tak dużą popularnością cieszą się kursy. Certyfikaty ITIL otwierają mnóstwo drzwi do kariery. Stanowią one nie tylko potwierdzenie umiejętności menedżerskich, ale i mogą być ważnym argumentem w drodze do awansu na menedżera w IT.

ITIL V3 Foundation to dzisiaj jeden z najbardziej pożądanych certyfikatów w branży. Jego zdobycie pozwala na uaktualnienie wiedzy i tytułów oraz na przejście na wyższy poziom. Proces certyfikacji już jakiś czas temu przeszedł przez pewne zmiany. W celu jego osiągnięcia należy zrealizować jedną z kilku opcji. Pierwsza zakłada przejście przez szereg szkoleń dla wersji V3 i przekształcić certyfikat ITIL Service Manager z wersji V2. Osoby, które mają certyfikat poprzedniej wersji ITIL mogą skorzystać z opcji tzw. certyfikatu przenoszącego. Warto podkreślić, że ITIL V3 Foundation Bridge umożliwia przejście dalej, do poziomu Expert. Oczywiście w tym celu należy uzupełnić certyfikat prostym egzaminem.

Warto wspomnieć, że wraz ze wzrostem popularności ITIL, na rynku pojawiły się certyfikaty, które nie są honorowane i nic nie wnoszą. Zawsze należy korzystać z pewnych ośrodków szkoleniowych, akredytowanych, gwarantujących odpowiedni poziom wiedzy. Tylko to zapewnia właściwe przygotowanie do egzaminu i uzyskanie satysfakcjonującego wyniku. Certyfikaty pochodzące z niepewnych źródeł nie są w żadnym wypadku uwzględniane. Wybierając ośrodek szkoleniowy, sprawdzajmy zatem czy posiada on akredytację i niezbędne uprawnienia.