Szkolenia ITIL Apollo 13

Znajomość metody ITIL, ułatwiającej zarzadzanie procesami IT, cieszy się coraz większą popularnością wśród osób związanych z branżą IT. Ciężko się dziwić tej tendencji- w końcu z systemu korzystają z powodzeniem największe firmy informatyczne na świecie. Wykorzystanie ITIL pozwala dostarczać usługi informatyczne na najwyższym poziomie obniżając przy tym koszty. Mało tego, poprawia on również jakość funkcjonowania działów i firm w obszarze IT.

Szkolenia ITIL obecnie są przeprowadzane przez masę firm. Przed wybraniem konkretnej opcji, dobrze jest daną firmę dokładnie sprawdzić i zdecydować się na taką, która jest certyfikowana i przygotuje odpowiednio do zdania egzaminu. Pamiętajmy, że certyfikat ITIL Foundation jest obecnie bardzo pożądany, gdyż daje mnóstwo możliwości rozwoju, ale i otwiera drzwi do awansu. Grupą docelową szkoleń tego rodzaju jest kadra zarządzająca oraz pracownicy różnych działów IT.

Odpowiedni kurs pozwoli ogarnąć podstawową wiedzę z metodyki ITIL i usystematyzuje wiedzę z zakresu zarządzania usługami IT. Samo szkolenie trwa kilka dni i mamy do wyboru szereg różnych opcji. Warto rozważyć propozycję szkolenia ITIL Apollo 13. Kładzie on spory nacisk na stronę praktyczną metody.

Cała gra opiera się na scenariuszu misji Apollo 13 Ten ciekawy koncept daje sporo możliwości. Uczestnicy szkolenia wcielają się bowiem w role pracowników Centrum Kontroli Misji w Houston. W trakcie gry korzysta się z poznanej teorii, rozwiązuje problemy organizacji, sprawdza się skuteczność różnych rozwiązań. Symulacja ta pomaga przygotować uczestników do zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu ITIL Foundation. Gra Apollo 13 skutecznie pozwoli opanować model zarządczy ITIL, dlatego też pozwala w znakomitym stopniu uzupełnić cały kurs. Uczestnicy tej gry mogą się przekonać jakie korzyści przynosi stosowanie odpowiednich praktyk opisanych w publikacjach ITIL.

ITIL Apollo 13 to szkolenie, z którego kursanci wyniosą masę korzyści i przekonają się, jak działa praktyczna strona metody.